GalerieThumbnail (pic/galerie/Technika/_thb_filtr_rozstrikovaci_rampa.jpg) - Tady je vidět tzv. rozstřikovací rampa (provrtaná novodurová trubka) po poklesu hladiny v akváriu - odsával jsem detrit a měnil vodu. Účel takto upraveného vyůstění filtru je jednoduchý : co nejvíce omezit proudění vody v akváriu a zamezit tak přísunu živin řasám. V akváriu se mi to docela daří, ale jak vidíte sama o sobě rozstřikovací rampa, kde je proudění největší, je porostlá jak zelenými řasami, tak ruduchami.
[ 803x600 - 55 KB ]
Thumbnail (pic/galerie/Technika/_thb_svetlo_cely1.jpg) - Tady si můžete prohlédnout vnitřní stranu mého prvního krytu na akvárium (vyroben z plechu). Kvůli mnoha nedostatkům ho již nyní nepoužívám - vyrobil jsem si praktičtější a mnohem hezčí :) Jak vidíte, původní osazení dvěma zářivkami jsem po několika týdnech používání rozšířil ještě o dvě úsporné žárovky 2*11W, které zároveň sloužily jako intimnější večerní osvětlení :c)
[ 1062x500 - 60 KB ]
Thumbnail (pic/galerie/Technika/_thb_svetlo_led_cerveny.jpg) - Kombinace červených a bílých LED diod jako noční osvětlení bylo další rozšíření tohoto prvního krytu na akvárium. Účel to sice splnilo - na ryby bylo vidět i v noci, ale až budu vyrábět nové noční světlo do druhého krytu, zkusím nějakou jinou variantu.
[ 456x500 - 21 KB ]
Thumbnail (pic/galerie/Technika/_thb_svetlo_leva_strana.jpg) - Levá strana prvního osvětlovacího krytu na akvárko. Konstrukce nebyla nikterak složitá - silikon spolu se zdrhovadly se mi docela osvědčil jak upevnění kabelů. Uprostřed si můžete všimnou bílé LED diody (vede k ní červeno-černý kabel) používané při nočním pozorování dění v akváriu.
[ 859x500 - 107 KB ]
Thumbnail (pic/galerie/Technika/_thb_svetlo_prava_strana.jpg) - Tady už jsem pomalu začínal ztrácet kontrolu nad hromadou kabelů v krytu - zářivky (lineární), kompaktní zářivky (úsporné žárovky), LEDky pro občasné noční světlo, ventilátor pro snížení teploty uvnitř krytu v letních vedrech. Vlevo je výřez pro trubky k externímu filtru a hned za ním je vidět kousíček elektronického předřadníku.<br>
Co mě docela překvapilo, že ani nerez plech neodolal místy vyšším teplotám (hlavně nad úspornou žárovkou) a soustavné vlhkosti a začal trochu reznout (můžete si toho všimnout na obrázku). Asi by šel vyleštit, ale zatím to není tak hrozné.
[ 922x400 - 47 KB ]
Thumbnail (pic/galerie/Technika/_thb_svetlo_zkouska.jpg) - Neděste se, takhle nevypadá moje akvárium pořád. Koupil jsem druhý elektronický předřadník, takže ho zkušebně uvádím do provozu (abych viděl reakci rostlin a řas a případně snižil intenzitu světla) a pokud se osvědčí, bude součástí nového krytu.<br><br>
Nutno podotknout, že v takto bojových podmínkách bylo mé akvárium asi tak 2,5 měsíce, než jsem vyrobil nový kryt.
[ 747x500 - 61 KB ]
Strana 1 z 1 - 1