ČlánkyKokosový ořech v akváriu

Proč nevyrobit decentní, přírodní a přirozeně vypadající úkryt pro ryby, nutnou složku potravy pro krunýřovce nebo vkusný květináč pro rostliny? Použití kokosového ořechu v akváriu se nabízí opravdu hodně...

Přidáno : 6.3.2005

Náhled stránky s článkem : Výroba filtru

Výroba filtru

Už mě nebavily neustálé komplikace a nedostatečné parametry koupeného vnitřního filtru, takže jsem se pustil do výroby svého vnitřního, tříkomorového filtru. Navzdory mým nulovým zkušenostem s prací se sklem (řezáním i lepením) se výsledek povedl a nový filtr má nesrovnatelně lepší vlastnosti, než původní koupený.

Přidáno : 22.2.2005

Náhled stránky s článkem : Akvaristika a hygiena

Akvaristika a hygiena

Dodržujete základní hygienické návyky při práci kolem akvária? V tomto článku se dozvíte jak chránit sebe i osazenstvo akvária a další užitečné informace. Jestli si myslíte, že článek je o mytí rukou, tak máte úplnou pravdu - je to o mytí rukou a ještě mnohem víc.

Přidáno : 4.2.2005

Náhled stránky s článkem : Návrh osvětlení rostlinného akvária

Návrh osvětlení rostlinného akvária

Jestli plánujete pěstování akvarijních rostlin nebo se mu již snažíte věnovat a stéle se potýkáte s problémy, možná bude na vině špatně dimenzované osvětlení akvária. Zkuste se podívat na tabulku doporučených výkonů osvětlení akvária, moje rady a zkušenosti s příliš slabým osvětlením.

Přidáno : 15.1.2005

Náhled stránky s článkem : Hnojení akvarijních rostlin co2 ze sifonových bombiček

Hnojení akvarijních rostlin ze sifonových bombiček

Protože už jsem začal mít výhrady k výrobě co2 pomocí kvašení cukru, rozhodl jsem se vyzkoušet další z možných způsobů přihnojování rostlin oxidem uhličitým.

Přidáno : 22.12.2005

Náhled stránky s článkem : Vytopení pokoje, aneb pozor na vzduchovací hadičky

Jak jsem vytopil pokoj

Nepodceňujte vzduchovací hadičky vedoucí do akvária! Může se stát, že si přes ně vytopíte pokoj a věřte mi, že i relativně malé množství vody doma na koberci je rozhodně nevítaná událost.

Přidáno : 5.12.2005

Náhled stránky s článkem : Ucpávání sacího koše

Ucpávání sacího koše filtru

Jestli patříte mezi ty, kteří používají externí kanistrový filtr, určitě jste se již setkali s problémem častého ucpávání sacího koše filtru. I já s tím mám své špatné zkušenosti a proto jsem se rozhodl problém vyřešit...

Přidáno : 1.12.2005

Náhled stránky s článkem : Náklady na provoz rostlinného akvária, cena

Náklady na provoz akvária, cenová kalkulace

Poměrně hodně podrobného počítání o tom, kolik zaplatíte za celoroční provoz a údržbu akvária. Snažím se uvažovat jak malé, tak velké akvárium diskutovat odlišné nároky a podmínky různých akvárií.

Přidáno : 7.11.2005

Náhled stránky s článkem : Výroba akvarijního pozadí

Výroba akvarijního pozadí

Již dlouhou dobu jsem se chystal na výrobu pozadí do mého většího akvária. Pro nedostatek zkušeností a neochoty tomu věnovat tolik času a energie jsem se rozhodl, že větší akvárium počká a zkusím nejdřív to menší. Na celkový výsledek i podrobný postup se můžete podívat právě v odkazovaném článku.

Přidáno : 3.11.2005

Náhled stránky s článkem : Focení akvária

Focení akvária

Shrnutí mých zkušeností s focením akvária. Již teď předesílám, že nejsem fotograf, takže článek není nijak odborný.

Přidáno : 18.10.2005

Náhled stránky s článkem : Sladkovodní krevety Caridina japonica

Sladkovodní krevetky Caridina japonica

Článek o krevetách Caridina japonica již na tomto webu byl několik měsíců, nicméně jsem krevety špatně určil a postupem času zjistil, že se jednalo o blíže neurčené krevety Neocaridina sp. Tento omyl jsem již opravil a nyní si můžete přečíst zcela nový článek právě o proslavených krevetách Caridina japonica.

Přidáno : 14.10.2005

Náhled stránky s článkem : Údržba akvária

Pravidelná údržba akvária

Akvaristika je koníček nenáročný na čas. Pojďme se ale podívat, co vše by se mělo dělat při udržování akvária v atraktivním a prosperujícím stavu. Možná budete překvapeni, že toho není až zase tak málo.

Přidáno : 16.9.2005

Náhled stránky s článkem : Odchov Corydoras paleatus

Odchov pancéřníčka Corydoras paleatus

Můj první úspěch s odchovem jikernatých ryb. Ačkoliv jsem se obával, že odchov těchto ryb bude poměrně náročný (ve srovnání s mojí dřívější zkušeností s Poecilia reticulata (pavý oka)), musím uznat, že to bylo velice jednoduché a nenáročné. Podrobný popis odchovu a mé počáteční obavy se dozvíte právě v článku.

Přidáno : 15.9.2005

Náhled stránky s článkem : Založení akvária

Založení nového akvária

Ve všech krocích podrobně popsané založení nového akvária - od výběru nádrže, umístění, nákupu techniky, vzhledu, napuštění, nákupu ryb a rostlin a potíží s tím spojených. Tento článek vřele doporučuji všem začínajícím akvaristům, předtím, než se pustí do zařizování akvária.

Přidáno : 8.9.2005

Náhled stránky s článkem : Pravidla krmení akvarijních ryb

Obecná pravidla krmení akvarijních ryb

Pár slov o krmení ryb, vhodném složení potravy, pravidelnosti a intervalech krmení, dozvíte se, jak zajistit potravu rybám, když odjíždíte na dovolenou.

Přidáno : 2.9.2005

Náhled stránky s článkem : Bezobratlí živočichové v akváriu

Bezobratlí živočichové v akváriu

Neodborný popis některých živočichů, které jsem zahlédl pohybovat se ve dně akvária.

Přidáno : 24.8.2005

Náhled stránky s článkem Řasy v akváriu

Řasy v akváriu

Asi každý akvarista někdy bojoval s řasami - ti kteří už vyhráli svůj boj si mohou přečíst mé zkušenosti, ti kteří stále marně bojují mohou právě zde najít návod či radu, jak vyhrát...

Přidáno : 27.7.2005

Náhled stránky s článkem : Výroba krytu na akvárium

Výroba krytu na akvárium se světlem

Popis výroby mojí první světelné rampy nad akváriem, její výhody x nevýhody.

Přidáno : 18.7.2005

Náhled stránky s článkem : Krevety Neocaridina

Sladkovodní krevety rodu Neocaridina

Protože jsem tyto krevety měl, chtěl jsem napsat pár zkušeností a informací, které jsem za tu krátkou dobu co mi vydrželi nasbíral.

Přidáno : 18.7.2005

Náhled stránky s článkem : Krmení akvarijních ryb

Krmení akvarijních ryb

Popis, fotky, zkušenosti a hodnocení umělých krmiv, která používám nebo jsem alespoň nějaký čas zkoušel. Dále se na této stránce zabývám živým a mraženým krmivem a přikrmováním krunýřovců zeleninou. Vše z vlastní zkušenosti na základě mých úspěchů, či naopak neúspěchů s danným krmivem.

Přidáno : 13.7.2005

Náhled stránky s článkem : Filtr Fluval 204

Externí filtr Fluval 204

Popis, detailní fotky filtru a filtračních materiálů, praktické zkušenosti s dlouhodobým používáním tohoto konkrétního filtru.

Přidáno : 12.7.2005